Trzecia edycja warsztatów kulinarnych „Przygotowanie do kariery” marki Prymat GastroLine i Roberta Sowy

Wystartowała kolejna edycja warsztatów kulinarnych z Robertem Sową „Przygotowanie do kariery” organizowanych przez markę Prymat GastroLine w szkołach gastronomicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 października w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach.

Z radością informujemy, że rozpoczyna się kolejna edycja warsztatów „Przygotowanie do kariery”. Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów kulinarnych skierowanych do pokolenia przyszłych zawodowych kucharzy jest marka Prymat GastroLine. To doskonała okazja, aby pomóc młodym ludziom w ukierunkowaniu kariery i wyboru ścieżki rozwoju zawodowego w coraz bardziej prestiżowym zawodzie kucharza.

Podczas spotkań młodzi adepci sztuki kulinarnej dowiedzą się m.in. jak łączyć ze sobą produkty, jak przyprawiać, żeby wydobyć i podkreślić smak przyrządzanych potraw. Wiedzę na ten temat uczniowie zdobywają od samego Roberta Sowy, jednego z najbardziej utalentowanych szefów kuchni w Polsce, znanego restauratora oraz osobowości medialnej. W tegorocznej edycji uczniowie będą mieli okazje nauczyć się, jak przyrządzać potrawy z kuchni samego mistrza kulinarnego – np. zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami, pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami czy deser – kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami. Wszystkie te dania powstaną przy użyciu aromatycznych przypraw marki Prymat GastroLine oraz produktów marki Smak.

Podczas każdego z 12 spotkań wyłaniany jest laureat prestiżowego konkursu „Kulinarny Talent Roberta Sowy", który swoje możliwości zaprezentuje podczas wielkiego finału na targach Euro Gastro, najważniejszych i największych targach branży HoReCa. Konkurs otwiera furtkę do przyszłej kariery w branży gastronomicznej. Oprócz walorów edukacyjnych oraz szansy na dalszy rozwój ścieżki zawodowej warsztaty to dla uczniów okazja do otrzymania odzieży roboczej – fartuszków, a dla najlepszych – także upominków, natomiast dla szkoły pomocy merytorycznych w postaci tablic edukacyjnych oraz przypraw. Spotkania w ramach cyklu odbywają się w szkołach gastronomicznych w całej Polsce.

Pełną listę szkół, które odwiedzimy w tegorocznej edycji, opublikujemy już wkrótce.