Porady

Dlaczego warto wprowadzić do menu restauracji zimowe grzańce?

Prowadząc restaurację czy kawiarnię nieustannie poszukujemy nowych pomysłów na to, jak zwiększyć przychód, przyciągnąć nowych klientów, a stałych bywalców przyjemnie zaskakiwać i zachęcać do ciągłych powrotów. Wiemy, że często najprostsze pomysły sprawdzają się najlepiej, dlatego proponujemy niskobudżetowy zabieg, który pozwoli Ci zwiększyć wartość zamówień i oczarować klientów – nowe menu rozgrzewających, zimowych herbat.

Nie jest tajemnicą, że 40-45 proc. obrotu restauracji zazwyczaj pochodzi ze sprzedaży napojów, w tym kawy i herbaty. W sezonie zimowym to właśnie herbata jest bardzo marżowa i pozwala wygenerować dodatkowy przychód. Tworząc kartę zimowych herbat nie tylko zyskujesz finansowo, ale także otwierasz sobie nowe możliwości promocji Twojego lokalu. Przygotowując ofertę sezonową możesz oprzeć się na np. happy hour (i niekoniecznie musi to być five o’clock), która cieszy się niesłabnącą popularnością i zawsze przyciąga nowych klientów. Oryginalne propozycje bazujące na powszechnie lubianych dodatkach sprawią, że będziesz wyróżniał się wśród konkurencji, a wprowadzenie kilku odważniejszych składników wzbogaci doświadczenia kulinarne Twoich klientów. Dodatkowym aspektem ekonomicznym są przyprawy – w przygotowaniu karty zimowych herbat możemy wykorzystać te, które już mamy w codziennym użyciu, np. cynamon, goździki, anyż gwiazdki, czy przyprawę do piernika. Rozgrzewające składniki pozwalają także stworzyć przyjemny efekt wizualny, a to świetnie sprzedaje się w mediach społecznościowych. Sezonowe napoje – atrakcyjnie podane i sfotografowane, to idealny motyw przewodni na komunikację w sieci. Od czego zacząć?

Jaką herbatę wybrać?

W gastronomii zawsze sięgamy po herbatę najwyższej jakości. Czarna, zielona i aromatyzowany bergamotką Earl Grey stanowią dobrą bazę wyjściową dla zimowych, rozgrzewających kompozycji. Najlepiej sprawdzają się herbaty liściaste – gwarantują pełnię naturalnego smaku, składników odżywczych i cennych przeciwutleniaczy. Liście parzone w szklanym imbryku wyglądają bardziej estetycznie niż ekspresowa herbata w torebkach i pozwalają zbudować przyjemną atmosferę herbacianej ceremonii.

Herbata zimowa od podstaw

Przygotowując herbaciane menu musimy wziąć pod uwagę przyzwyczajenia i upodobania klientów. Klasyczne dodatki, takie jak miód, sok malinowy, cynamon, suszone jabłka, imbir czy goździki sprawdzą się w każdej kompozycji, choćby ze względu na skojarzenie z ciepłem rodzinnego domu, komfortem, bezpieczeństwem i dobrostanem.

Jakie dodatki do zimowych herbat?

Kluczem do przygotowania wyjątkowych, aromatycznych grzańców są przyprawy, które nadają im charakter i głębię smaku. Wiele z nich z pewnością masz już w swojej kuchni. Te, których Ci brakuje, są dostępne w każdej hurtowni oraz w naszym sklepie internetowym sklep.prymat.pl.

Wybierz dodatki, które idealnie łączą się z herbatą, winem czy piwem, tworząc unikalne kompozycje sezonowych grzańców.

  • Klasyczne

Klasyczne a zarazem najpopularniejsze dodatki, takie jak miód, cytryna, plaster pomarańczy, sok malinowy, kora cynamonu, goździki czy imbir, sprawdzą się w każdej karcie jesienno-zimowych napojów i zawsze trafiają w szerokie grono miłośników rozgrzewających naparów. Kiedy jest zimno, klienci chętnie wybierają z oferty to, co daje przyjemny korzenny smak i aromat, a w efekcie – wrażenie ciepła, komfortu i relaksu.

  • Wyjątkowe

Tradycyjne smaki grzańców kojarzą się z leśnym, orzeźwiającym a zarazem rozgrzewającym smakiem i aromatem. Polecamy zatem gwiazdki anyżu, owoce jałowca oraz rozmaryn, z którymi łatwo przyrządzić napoje o wyjątkowym charakterze. Ciekawym dodatkiem w tym klimacie smakowym jest żurawina klasyczna, która doda także walorów wizualnych naszym napojom.

  • Intrygujące

Obok tradycyjnych dodatków, warto wykorzystać w autorskich recepturach na zimowe grzańce także mniej oczywiste składniki. Świetnie sprawdzi się na przykład jabłko prażone. Z przypraw – chili w nitkach i pieprz czerwony, które idealne łączą się z syropem malinowym czy różaną konfiturą. Równie ciekawym dodatkiem jest kurkuma oraz przyprawa do piernika. To prosty przepis niebanalną ofertę.

Nasze propozycje przepisów na zimowe herbaty

W poszukiwaniu własnych kompozycji smakowych być może inspiracją będą dla Was sprawdzone receptury Prymat Gastroline. Herbata prażone zimowe jabłko to połączenie wszystkich sentymentalnych smaków i aromatów – doskonała na długie zimowe wieczory, miękko wpisująca się w kategorię comford food. Malinowy twist z chili to nasz sekretny przepis na sukces. Niecodzienne połączenie będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów i na pewno trafi nawet w bardziej wyszukane gusta Waszych gości. Drugą odważną, nowatorską propozycją jest różana tradycja z czerwonym pieprzem – każdy łyk wspaniale rozgrzewa ciało i zmysły, a intensywny, zaskakujący smak wynosi to doświadczenie na kolejny poziom przyjemności. I jeszcze zimowy Earl Grey z żurawiną, herbata, która idealnie wpisze się w menu bożonarodzeniowe, pozwoli stworzyć magiczny, relaksujący klimat.

Herbatę pijemy codziennie – do śniadania, po obiedzie na lepsze trawienie, towarzysko, na smutki, na rozgrzanie i na przeziębienie. 80% Polaków wybiera herbatę czarną ekspresową, chociaż coraz większym uznaniem cieszy się herbata zielona, biała, czerwony Rooibos, napary ziołowe i ziołowo-owocowe. Młodsze pokolenie lubi sączyć japońską matcha czy tajwańską bubble tea. Według statystyk jako konsumenci herbaty zajmujemy 3 miejsce w Europie i 9 na świecie. Herbatę najchętniej pijemy zimą – rozgrzewające, aromatyczne napary wspaniale poprawiają nastrój, wzmacniają system odpornościowy i wprowadzają w stan przyjemnej błogości.

Ciekawe, nieoczywiste zimowe herbaty w Twoim restauracyjnym menu to strzał w dziesiątkę, bo kiedy temperatura spada, a w powietrzu zaczyna gestnieć świąteczna atmosfera – sprzedaż herbaty rośnie proporcjonalnie to potrzeby ciepła i komfortu.

Zarządzaj plikami cookies